Najpopularniejsze kierunki studiów

Moda czy perspektywy

Moda na dane kierunki studiów na uczelniach wyższych zmienia się co roku. Absolwenci szkół średnich kierują się obecnie przede wszystkim realnymi możliwościami otrzymania pracy po danym kierunku. Na dalszy plan schodzą natomiast osobiste preferencje kandydata, jego zainteresowania często nie wiążą się już ze studiami. Co w tym roku najchętniej wybierali studenci?

Co wybierają inni?

Na uniwersytetach zdecydowanie królują takie kierunki jak ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka, ale i bardziej humanistyczne – jak filologia angielska. Na trzech uniwersytetach, śląskim, wrocławskim, łódzkim i w Białymstoku najpopularniejsze okazało się prawo. Na Uniwersytecie Śląskim zgłosiło się na nie ponad dwa razy więcej kandydatów niż na drugi oblegany kierunek, czyli psychologię. Na uczelniach medycznych kierunek lekarsko-dentystyczny cieszy się ogromnym powodzeniem – nawet do 30 osób na jedno miejsce (na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu).

Znajomość Google Analytics w Twoim CV.

Na politechnikach coraz większym zainteresowaniem cieszą się bezpieczeństwo narodowe, weterynaria, inżynieria biomedyczna.

Kierunki, które nie były w tym roku specjalnie oblegane to między innymi filologia klasyczna, filozofia czy teologia.