Co to jest responsywność strony internetowej?

Responsywność strony internetowej to inaczej jej dostosowanie do ekranów urządzeń mobilnych. Coraz większa liczba użytkowników odwiedza witryny z poziomu telefonów komórkowych, tabletów oraz innych urządzeń, które mają inne rozmiary niż ekrany komputerów. W związku z tym pojawiła się potrzeba dostosowania stron internetowych w taki sposób, aby możliwe było uzyskanie jak najlepszego doświadczenia użytkownika (UX – User Experience). Responsywność stron internetowych jest aktualnie bardzo ważnym czynnikiem, który ma wpływ także na pozycję strony internetowej w Google.

Reponsywność – dlaczego warto w nią zainwestować?

Responsywność strony internetowej to absolutna podstawa. Musisz na to zwrócić uwagę, gdy chcesz stworzyć sklep internetowy lub stronę www innego typu – o tym, co jeszcze warto wiedzieć przed założeniem sklepu internetowego przeczytasz na www.racjonalny.pl. Google ocenia bowiem witryny podobnie jak realni użytkownicy. W sytuacji, gdy strona internetowa nie jest dostosowana do ekranów urządzeń mobilnych, pozycja witryny spada w dół w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania, gdyż witryna notuje gorsze statystyki. Ponadto trudno sobie aktualnie wyobrazić korzystanie z witryny w taki sposób, aby użytkownik musiał bezustannie powiększać oraz pomniejszać zawartość ekranu. Na szczęście dzięki responsywności nie ma takiej potrzeby, gdyż strona internetowa sama dostosowuje się do ekranu, a także rozdzielczości urządzenia.

Reponsywność stron www – jak było dawniej?

Kilka lat temu strony internetowe zamiast być responsywne były mobilne. Jest to jednak już wyparta technologia. Mobilne strony internetowe wiązały się z koniecznością tworzenia dwóch niezależnych witryn. W takim przypadku strona internetowa miała przedrostek „m”. Dla przykładu było to m.nazwastronyinternetowej.pl

Podsumowując, warto zainwestować w mobilne strony internetowe po to, aby móc cieszyć się zadowoleniem użytkowników z korzystania z witryny, a także po to, aby być jak najlepiej ocenionym przez algorytmy wyszukiwarki. Responsywność stron internetowych jest aktualnie absolutną podstawą i z pewnością się to nie zmieni. Warto skorzystać z usług eksperta, zlecając tworzenie witryny.