Jak zrobić karierę w Internecie? – 4 skuteczne sposoby

W ciągu ostatnich dwóch lat pojęcie „pracy zdalnej” stało się nam wszystkim znane — zdaliśmy sobie sprawę, że nasza produktywność w niewielkim stopniu zależy od położenia geograficznego, a prowadzenie interesów i negocjacji z własnej sypialni jest często o wiele bardziej efektywne niż z najnowocześniejszego biura.

4 sposoby na osiągniecie sukcesu i zrobienie kariery w Internecie

A dla niektórych z nas przymusowe wakacje pandemiczne stały się okazją do przemyślenia swojego życia i podjęcia próby uniezależnienia się od wielkich firm. Może powinieneś pomyśleć o zrobieniu czegoś podobnego?

Korepetycje online

Czy posiadasz specjalistyczną wiedzę na jakiś temat? Możesz dzielić się swoją wiedzą z uczniami i studentami i otrzymywać za to wynagrodzenie. Wcale nie trzeba wyznaczać sobie celu przygotowania kogoś do egzaminu — możesz udzielać korepetycji obcokrajowcom z języka polskiego, podciągać uczniów w nauce historii i geografii, uczyć etykiety lub gry na gitarze.

Istnieje również stałe zapotrzebowanie na szkolenia dla graczy – od kursów DOTA2 po budowanie całych strategii dla graczy. Dobrym wskaźnikiem powinno być Twoje urządzenie robocze – do płynnego działania gier będziesz potrzebować mocnego i wydajnego laptopa. W znalezieniu uczniów mogą pomóc specjalne serwisy internetowe, w których należy się zarejestrować, opisać swoje umiejętności, określić koszt lekcji i znaleźć chętnych do nauki. Serwis pobiera prowizję za każdą lekcję, a reszta trafia do Ciebie.

Udostępnianie zdjęć w Internecie

Uwielbiasz robić zdjęcia lub kręcić własne filmy? Możesz zarabiać na swoim hobby, sprzedając treści na portalach stockowych, gdzie ludzie kupują zdjęcia i filmy wideo do różnych celów — do ilustrowania artykułów na blogach i w serwisach medialnych, jako tła na strony internetowe lub do projektowania opakowań. Popyt dotyczy niemal każdego tematu, więc odpowiednie są nie tylko malownicze pejzaże, ale także dialogi, szkice sytuacji życiowych i portrety emocjonalne.

Model płatności jest prosty i nieskomplikowany: stock pobiera prowizję od każdego sprzedanego zdjęcia. Im lepiej przetworzysz treść, tym więcej pieniędzy za nią dostaniesz, dlatego ważne jest, abyś miał odpowiednio wydajny komputer.

Streamy internetowe

Nie zakładaj, że oglądanie, jak grasz w gry komputerowe, piszesz muzykę lub budujesz meble kuchenne online, nikogo nie zainteresuje. Doświadczeni streamerzy mają długą historię zarabiania dobrych pieniędzy na swoim hobby — dlaczego nie dołączyć do tej zgrai? Zazwyczaj główny dochód streamerów pochodzi z darowizn widzów, ale niektóre serwisy streamingowe nagradzają aktywnych streamerów oddzielnie i włączają ich do swoich komercyjnych programów partnerskich. A jeśli zdobędziesz popularność, możesz współpracować bezpośrednio z różnymi markami, włączając do swoich strumieni informacje o ich produktach lub usługach.

Więcej interesujących artykułów o zarabianiu pieniędzy online i ogólnie o Internecie znajdziesz, w serwisie https://www.internetowi.pl/.

Platforma dla twórców video i podcastów – YouTube

YouTube to jedna z niewielu platform wideo, która umożliwia bezpośrednie zarabianie na swoich treściach. Wszystko, co musisz zrobić, to załadować swój film zgodnie z technicznymi wymaganiami platformy i skonfigurować monetyzację.

W związku z tym im bardziej interesujące są Twoje treści, tym więcej zarobisz. Możesz wykazać się kreatywnością w tworzeniu treści osobistych: nagrywaj zabawne klipy wideo, recenzje najnowszych i starych filmów, recenzje samochodów, wymyślaj i wykonuj wyzwania itd. W końcu YouTube w ostatnich latach stał się platformą nie tylko dla zwykłych vlogów, ale także dla dziennikarstwa śledczego, spiczastych dokumentów społecznych, głośnych recenzji i memów. Wystarczy mieć pod ręką kamerę oraz wydajny i sprawny komputer do edycji i obróbki materiałów wideo.