Komputer stacjonarny czy laptop do pracy zdalnej? Co lepsze?

Praca zdalna to nic innego jak praca wykonywana w domu przy komputerze.Decydując się na pracę zdalną a w dzisiejszych czasach przy pandemii większość osób przeszła na taki tryb pracy. Musisz zdać sobie sprawę, że do takiej pracy będzie ci potrzebny sprzęt. Jaki wybrać sprzęt?

Komputer stacjonarny czy lepiej laptop?

Wiadomo praca zdalna niby pracujemy w domu, ale wymaga miejsca. Praca w domu wygląda nieco inaczej niż w biurze. W domu zawsze coś nas od pracy odrywa i się przemieszczamy. Więc z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdzi się komputer przenośny czyli laptop. Na dowód tego warto przytoczyć ankietę, którą przeprowadził internetowy portal Informator24. Czy według ankietowanych lepiej pracowało im się w biurze czy w domu? Warto sprawdzić wyniki.

Jaki laptop posłuży nam w domu przy pracy?

Laptop z pewnością będziemy użytkować w ciągu dnia przez minimum kilka godzin. Laptop powinien być przede wszystkim wygodny w użytkowaniu tak jak klawiatura czy ekran. Z laptopem możesz pracować w domu jak i w podróży i dlatego powinien też być lekki. Nie zapomnij o baterii to ona ma być wytrzymała, dlatego bateria powinna być wytrzymała i szybka w ładowaniu. Podzespoły wydajne jak najbardziej zminimalizują oczekiwanie na uruchomienie aplikacji.

Komputer jest większy niż laptop nie przeniesiemy go jak laptopa i sprawdzi się tylko w domu. Jeśli ci, którzy zdecydują się na komputer to musisz posiadać na niego miejsce przy biurku. Też nie powinien być gorszej jakości. Komputery w większości używamy w biurze.

Jeśli się zdecydujemy na pracę zdalną w domu na komputerze idealną opcją będzie też tzw. Mini komputer PC, świetnie sprawdzi się w mniejszych przestrzeniach. Jego największą zaletą jest to, że jest niewielkich rozmiarów.

Niezależnie jaki sprzęt wybierzesz komputer czy laptop, to sprzęt do pracy powinien być niewielkich rozmiarów i wydajny w użytkowaniu tak by najlepiej, najwygodniej się na nim pracowało.