Najlepsze karty graficzne do 1000 zł w 2022

Karty graficzne w ostatnim czasie z miesiąca na miesiąc są coraz tańsze. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy nie mają dużego budżetu na budowę komputera osobistego. Dzisiaj przedstawię wam kilka kart graficznych do kwoty 1000 złotych.

Jaką kartę graficzną kupić do 1000zł?

Pierwszą propozycją karty graficznej do 1000 zł jest Gtx 1060. Jest to karta, która swoją premierę miała w 2016 roku i jak na swoje lata radzi sobie całkiem nieźle. W większości gier bez problemu wyciągnie 60 fps w Full HD na wysokich ustawieniach. Nawet w najnowszych tytułach z ustawieniami średnie/niskie radzi sobie bardzo dobrze trzymając te magiczne 60 klatek. Oprócz tego idealnie nadaje się na prace z innymi programami typu Photoshop czy Adobe Premiere.

Kolejną kartą jest RX570. Świetna grafika, na której możemy odpalić gry typu Wiedźmin 3, Red Dead Redemption 2 czy Gta V w 60 klatkach w Full HD. RX570 poradzi sobie także z nowymi tytułami takimi jak Cyberpunk 2077 ale musimy pamiętać o tym że jeśli chcemy grać w 60 fps to będziemy musieli zjechać mocno z ustawieniami do rozdzielczości HD. Oprócz tego karta nada się też do innych programów, które zużywają przede wszystkim kartę graficzną.

Ostatnią kartą do kwoty 1000 zł jest RX 580 jest to kolejna karta od Radeona w tym zestawianiu. Jest to karta dużo lepsza od poprzedniej RX570. Na tej grafice wiele gier odpalimy w Full HD z ustawieniami Ultra w 60 klatkach na sekundę. Nawet najnowsze tytuły z niższymi ustawieniami graficznymi odpalimy w Full HD w 60 fps. W tym zestawieniu cenowym jest to jeden z najlepszych wyborów. Dzięki tej karcie oprócz grania możemy także pozwolić sobie na streamowanie czy nagrywanie naszej rozgrywki w Full HD. Programy graficzne też nie sprawią żadnych problemów dla RX 580. Jest to po prostu bardzo dobra karta w niewielkiej kwocie.

Karta graficzna to jeden z kluczowych elementów każdego komputera,  więc należy dobrze przeanalizować wszystkie możliwości. Są też osoby, które kupują sprzęt w całości, a dla tych przygotowaliśmy poradnik: jak kupić laptop poleasingowy – zapraszamy.