Zastosowanie sztucznej inteligencji

Choć może nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, wykorzystujemy sztuczną inteligencję do wielu rzeczy: kiedy szukamy hotelu na wakacje, włączamy odkurzacz za pomocą telefonu komórkowego podczas pracy lub widzimy wybór, jakiego dokonało Google Photos, wybierając miejsca na plaży spośród zdjęć, które zrobiliśmy zeszłego lata. Ale zastosowania sztucznej inteligencji sięgają znacznie dalej.

Wirtualni asystenci

Obecnie bardzo często zdarza się, że wchodząc na stronę internetową, trafiamy na interaktywne chatboty, które na podstawie naszych zapytań sugerują produkty, restauracje, hotele, usługi.

Jest to jeden z najbardziej wyrazistych przykładów sztucznej inteligencji, podobnie jak Alexa firmy Amazon, Siri firmy Apple czy Cortana firmy Microsoft, które możemy znaleźć zintegrowane w naszych codziennych urządzeniach.

Dzięki usługom AI, takim jak Azure Bot Service, firmy mogą tworzyć inteligentne boty, które pomagają wzbogacić doświadczenia użytkowników, zachowując jednocześnie kontrolę nad danymi. Dodanie bota Q&A lub wirtualnego asystenta jest idealnym sposobem na nawiązanie kontaktu z użytkownikami.

Finanse

Inteligentne technologie mogą pomóc bankom w wykrywaniu oszustw, przewidywaniu wzorców rynkowych, a nawet doradzaniu klientom w zakresie transakcji.

E-commerce

AI może tworzyć prognozy sprzedaży i wybrać odpowiedni produkt, który poleci klientowi. Duże firmy, takie jak Amazon, używają sztucznej inteligencji do określenia, czy dany produkt odniesie sukces, jeszcze zanim zostanie wprowadzony na rynek.

Pogoda i rolnictwo

Inne zastosowania sztucznej inteligencji, które można wykorzystać dla dobra naszej planety, obejmują floty dronów, które sadzą miliony drzew rocznie, aby przeciwdziałać wylesianiu, bezzałogowe pojazdy podwodne, które wykrywają przecieki w rurociągach naftowych, inteligentne budynki zaprojektowane tak, aby zmniejszyć zużycie energii itd. Ponadto stosowane są specjalne platformy, które dzięki analityce predykcyjnej zwiększają plony rolne i ostrzegają przed niekorzystnym wpływem na środowisko.

Gry wideo

Podstawową cechą sztucznej inteligencji w grach wideo jest to, że służy rozrywce w ramach samej gry. To odróżnia ją od AI w innych dziedzinach; AI w grach wideo nie ma praktycznego zastosowania w prawdziwym życiu. To sprawia, że gry wideo są idealnym polem do eksperymentowania z nowymi technikami i pomysłami związanymi z zastosowaniami sztucznej inteligencji. Więcej informacji o grach i sztucznej inteligencji pod adresem: https://www.wyspagier24.pl

Logistyka i transport

AI jest przydatna w unikaniu kolizji lub korków, a zwłaszcza w optymalizacji ruchu drogowego. Na przykład, niektóre modele samochodów Tesla mają systemy, które udostępniają sobie nawzajem trasy pojazdów, aby zapewnić bardziej szczegółowe informacje o drogach.

Opieka zdrowotna

Nie jest rzadkością korzystanie z chatbotów, które pytają o objawy w celu postawienia diagnozy. W ten sposób, poprzez gromadzenie danych, generowane są wzorce, które pomagają zidentyfikować czynniki genetyczne podatne na rozwój choroby.